– Rokdarbu

Mārīte Berķe

Mašīnadīšanas pasniedzēja

Latvijas Amatniecības kameras meistare, eksperte ar 25 gadu profesionālo stāžu.

Daudzu individuālo kolekciju autore.

Māca uz japāņu adāmmašīnām, seko līdzi jaunākajām modes tendencēm, pastāvīgi sevi  pilnveido un apgūst jaunas tehnoloģijas, ko pēc vislabākās sirdsapziņas māca studentiem.

Kristiāna Lasmane

Mašīnadīšanas pasniedzēja

Ineta Krastiņa

Adīšanas ar rokām un tamborēšanas pasniedzēja. Amata meistare, regulāri viņas darbi tiek publicēti rokdarbiem veltītajā žurnālā “Praktiskie Rokdarbi”, ir izstāžu un publikāciju autore.

Aija Rācenāja

Tekstilmozaīkas pasniedzēja

Ar tekstilmozaīkas ( patchwork & quilt) šūšanu nodarbojas jau 8 gadus. Klasiskās-tradicionālās tekstilmozaīkas šūšanas tehnikas sistemātiski apguvusi gan kursos Somijā, gan apmeklējot meistarklases ārzemēs, gan individuāli, izmantojot interneta un speciālo patchwork žurnālu un grāmatu iespējas. Aijas Rācenājas darbi tikuši izstādīti Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, viņa ir piedalījusies vairākos konkursos interneta vidē. Joprojām turpina mācīties pati, un savas zināšanas nodod citiem, jo uzskata, ka iespējas radoši izpausties tekstilmozaīkas mākslā ir bezgalīgas.

Lai popularizētu un attīstītu šo mākslas veidu Latvijā, 2009.g.un 2010.g. Aija bijusi festivālu “Rīgas tekstilmozaīka”  organizatore. Šo festivālu rezultātā Latvijā tagad ir iespēja iegādāties speciālos darba instrumentus, dažādus palīgmateriālus tekstilmozaīkas šūšanai, kā arī pasaulē pazīstamu firmu kokvilnas audumus. Aija ir līdzpriekšsēdētāja biedrībā “Latvijas tekstilmozaīka”, kas dibināta 2010.gada oktobrī. Biedrības galvenais uzdevums ir apzināt un apvienot tradicionālās un mākslinieciskās ( Art-quilt) tekstilmozaīkas šuvējus Latvijā, veicināt māksliniecisko izaugsmi , un panākt Latvijas tekstilmozaīkas atpazīstamību ārzemēs.

Lauku mājamatnieku kooperatīvā sabiedrība “Akorande” sevi pieteica 2006. gadā, kad lauku sievas no visiem novadiem adīja rakstainus cimdus NATO Samita dalībniekiem. Bet lauku mājamatnieku darinājumi ir ļoti daudzveidīgi. 2010. gada jūlijā tika atvērts salons “Akorande”, kas ir daļa no SIA “Burdas salons” projekta “Latvijas rokdarbu EXPO”, un kur var iegādāties visdažādākos mājamatnieku darinājumus par ļoti pieņemamām cenām.

Sandra Rūķe

Datorizētās mašīnadīšanas pasniedzēja