Vēsture

Par izdevniecības „Burda” pārstāvniecības Latvijā „Burda Moden – Rīga” dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1992. gada 21. maijs.

SIA „Burda Moden – Rīga”, vēlāk SIA „Burda Rīga” – vācu izdevniecības „Verlag Aenne Burda” meitas uzņēmums Latvijā – bija viens no pirmajiem ārzemju pārstāvniecības uzņēmumiem mūsu valstī. Uzņēmuma nemainīga vadītāja visus šos gadus ir Gunta Brūmane (agrāk Gunta Pūķe).

„Burda Rīga” darbībai bija nozīmīga vieta Latvijas sieviešu radošās aktivitātes veicināšanā. Līdz pat 1998. gadam lielu popularitāti bija iemantojis Aennes Burdas vārdā dēvētais ikgadējais neprofesionālo šuvēju un rokdarbu meistaru Eiropas konkurss. Šī konkursa Latvijas zonālajā konkursā ik gadus piedalījās vairāki simti dalībnieču. Krāšņas bija Latvijas zonālā konkursa fināla skates.

1997. gadā vācu pilsētā Baden-Bādenā Latvijas pārstāve Ineta Dupkēviča ieguva Eiropas labākās neprofesionālās šuvējas titulu, balvā saņemot ceļojumu apkārt Eiropai.

Pēc izdevniecības „Verlag Aenne Burda” leģendārās dibinātājas Aennes Burdas nāves 2005. gada nogalē, izdevniecībā notiek nopietnas strukturālas izmaiņas, bet pieredzes bagātais Latvijas uzņēmums
SIA „Burdas Salons” turpina pārstāvēt izdevniecības produkciju – piegrieztnes ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā.

Nozīmīgu lomu uzņēmuma darbībā ieņem aizvien lielāku popularitāti gūstošā šūšanas un rokdarbu skola „Burda Rīga”. 2010. gada 14. aprīlī skola akreditēta kā Latvijas Izglītības un Zinātnes ministrijas profesionālās pilnveides mācību iestāde.

SIA „BURDAS SALONS” arī Šveices šujamtehnikas koncerna „BERNINA” pārstāvis Latvijā.
Koncerna „BERNINA” šujamtehnika ir pasaulē plaši pazīstams zīmols, ar šī koncerna jaunāko šujamtehniku ir aprīkotas arī šūšanas un rokdarbu skolas „Burda Rīga” mācību klases.

Kopš 2019.gada SIA “BURDAS SALONS” ir Itālijas gludināšanas iekārtu ražotāja “Battistella” pārstāvis Latvijā, kā arī SILVER REED adāmmašīnu un aksesuāru pārstāvis Latvijā.

Kopš 2021.gada esam atjaunojuši sadarbību ar diegu ražotāju MADEIRA un atkal esam šī kvalitatīvā ražotāja šūšanai, izšūšanai un citiem rokdarbu veidiem paredzēto diegu izplatītājs Latvijā.

Kopš 1995.gada Rīgā, Marijas ielā 21 darbojas tirdzniecības salons “BURDA” .
Uzņēmuma apģērbu mazo sēriju un individuālo pasūtījumu izgatavošanā joprojām piesaista interesentu uzmanību. Tirdzniecības salona vizītkarte ir izdevniecības „Hubert Burda Media” produkcijas – žurnālu un piegrieztņu pārdošana.