Rokdarbu tehnikas (adīšana ar rokām vai tamborēšana)

Adīšanas ar rokām mācību plāns:

1. Valdziņu uzmešana, to daudzveidība un pielietojums (apm. 10) – labiskie, kreiliskie valdziņi.
2.Vienkāršie raksti ar labiskajiem un kreiliskajiem valdziņiem.
3. Malas valdziņš, noceltie valdziņi, apmetumi, kopā saadīti valdziņi, valnīšu raksti. Dubultais adījums.
4. Valdziņu noraukšana un pieaudzēšana, redzamā un neredzamā pieaudzēšana, mežģīņu raksti, adījumu rakstu shematiskie apzīmējumi.
5. Pamatpiegrieztnes, tās konstruēšana.
6. Krustotie valdziņi, „Bumbuļu” veidošana, pīnes, kombinētu rakstu izadīšana pēc shematiskiem apzīmējumiem.
7. Kontrolparaugs, adīšanas blīvums, kakla izgriezuma aprēķināšana, roku izgriezuma aprēķināšana.
8. Kabatas. To izveidošanas iespējas, horizontālās, vertikālās.
9.Ieloces. Raksti ar to pielietošanu.
10. Priekšdaļas adīšana. Iešuves veidošana. Adīšana ar nepabeigtām rindām. Pogcaurumi.
11. Kakla izgriezuma noraukšana, apaļās apkaklītes.
12. Valdziņu uzņemšana apkakles veidošanai.
13. Piedurkne. Rokriņķa aprēķināšana un izadīšana.
14. V-veida izgriezuma aprēķināšana un izadīšana džemperim, jakai.
15. Šalveida apkakles izadīšana, kopā ar priekšdaļu, no priekšdaļas uzņemti valdziņi horizontālai adīšanai.
16. Angļu krāgas – apkakles aprēķināšana un izadīšana.
17. Kapuce. Žakarda adījumi.
18. Reglāns. Konstrukcija un reglāna līniju izadīšana.
19. Svienojošās vīles. Apkakles piešūšana.
20. Cimdi. Dūrainis.
21. Bārkšu raksts, pīnītes.
22. Zeķes adīšana.
23. Pirkstainis cimds. Adīšanas varianti.
24. Cepure. Cepures adīšana un noraukšanas veidi. Berete.
25. Atestācijas darbu atrādīšana un tā korekcijas veikšana.

Nodarbības roku adīšanā:

• Darba dienu grupā pēc interesentu pieteikumiem

Pieteikumā lūgums norādīt sev pieejamo apmācību laiku, lai varētu plānot interesentiem piemērotāko apmācību dienu/laiku.

************************************************************************

Tamborēšanas mācību plāns:

Aicinām visus interesentus uz praktiskajām nodarbībām tamborēšanā! Kursa laikā tiks pasniegta cimdu, topu, peldkostīmu, somu, cepuru, džemperu un kleitas tamborēšana un tamborējumu rotāšana. Esiet elegantas ne tikai svētkos!

Nodarbībās apgūsiet:

1.Tamborēšanas pamatus – pīnīte, īsais stabiņš, vienkāršais stabiņš.
2. Taisnstūra tamborēšana. Gludais, svītru, rievotais raksts. Dažāda veida tīklu raksti .Rūtiņu raksti. Mežģīnes un ažūru raksti. Reljefi raksti. Krustiņi. Krāsainie raksti.
3. Apļa tamborēšana. Apļa tamborēšana pa spirāli. Apļa tamborēšana ar katru kārtu atsevišķi. Salvetes tamborēšana. Cilindrisko priekšmetu tamborēšana. Cepures, beretes tamborēšana.
4. Taisnstūra kvadrātu tamborēšana no stūra, pieaudzējot vidu, no stūra pieaudzējot malas, no vidus.
5. Dažādas formas, priekšmetu tamborēšana. Rotaļlietas tamborēšana. Somas, maciņu tamborēšana. Peldkostīmu tamborēšana.
6. Tamborētas vestes aprēķins pēc gatavas piegrieztnes. Tamborējamo svārku piegrieztņu konstruēšana. Mēru noņemšana. Tamborējamo jaku, džemperu, piegrieztņu konstruēšana.
7. Malu apstrādāšana.
8. Īru tamborējums.
9. Jaku, džemperu tamborēšana.
10.Tunēziskais tamborējums.
11. Bruģeru mežģīnes.
12. Tamborējumi uz dakšiņas.

Diplomdarbs – jaka vai džemperītis, vai tops ar svārkiem vai kleita, kā arī visi mācību procesa laikā tapušie izstrādājumi un glīti noformēta paraugu mape.

Nodarbība tamborēšanā:

• Darba dienu grupā pēc interesentu pieteikumiem

Apgūstot pilnu apmācības ciklu un aizstāvot diplomdarbu Jūs saņemsiet Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes Ministrijā akreditētu skolas diplomu.

Vēl programmās apgūsiet:

1. Krāsu mācība
  2. Zelta griezums – proporcijas pamati

Programmas vadītāja Ineta Krastiņa – amata meistare, pedagoģe ar ilggadīgu pieredzi un praksi, Jums palīdzēs apgūt pašu aktuālāko adījumu un tamborējumu pasaulē.

Mācību ilgums: 5 mēneši

Pieteikšanās apmācībai pa telefonu – 27461612, e-pastu: info@susanasskola.lv vai aizpildot Online pieteikuma anketu

Mācību maksa: EUR  430.00

Ar kursu atlaidēm iespējams iepazīties sadaļā “KURSI